Aby vše správně fungovalo a váš zážitek z webu byl co nejlepší, používáme soubory cookies. Některé jsou nutné pro chod webu, díky jiným vám můžeme zobrazit obsah na míru, měřit návštěvnost, nebo se vám čas od času připomenout. Děkujeme za váš souhlas s jejich použitím.

Více informací
Banánový chléb
Sladká jídla
Snídaně & svačina
Tahini
Nad 30 minut

Banánový chléb

Patří mezi vaše oblíbené chutě sladká a rádi pečete? Pokud ano, tak se připravte. Pokud ne, připravte se taky, protože tohle vám zachutná.

Banány, oříšky, semínka, skořice a spoustu dalších chutí. To vše bude obsahem vláčného banánového chlebíku, který jsme si pro vás připravili. Sami jsme si ho doma upekli a nešlo jinak, než vás do toho namotat také.

Ingredience

Čtyři zralé banány

1/3 hrnku cukru

1/3 hrnku oleje

2 hrnky hladké mouky

2 čajové lžičky pečícího prášku

1 lžíce namleté skořice

2 lžíce mletého lněného semínka

Špetka soli

Oříšky a semínka podle chuti

Postup

01

Krok první je předehřátí trouby na 180°C. Poté si rozmačkáme banány. Pokud budete chtít kousky banánu na povrch chleba, nechte si jeden v rezervě. Tuto banánovou kaši spojíme s kokosovým nebo jiným rostlinným olejem a cukrem. My jsme si velice oblíbili kokosový cukr, dodává karamelovou barvu a sobě ikonickou chuť. Jeho množství záleží na tom, jak moc jsou banány uzrálé a tím pádem sladké.

02

Dalším krokem je smíchání všech sypkých surovin. Mouku, jedlou sodu, skořici a sůl společně promícháme a přidáme oříšky a semínka. My jsme použili konopná, dýňová, slunečnicová a chia semínka společně s nadrcenými kešu a para ořechy. Na para ořechy pozor. Z našeho článku už určitě víte, že denní dávka by neměla přesáhnout 3-4 kousky v závislosti na váze. Určitě se ale podělíte, tudíž se nemusíte tolik hlídat.

03

Chia semínka jsou také skvělou náhražkou vajec ve veganské kuchyni. Při kontaktu s vodou si vytvoří ochranné gelové pouzdro, které vám spojí těsto tam, kde mají být vejce. Správný poměr je 1:3 (chia:voda) = 1 vajíčko. Přesně takové množství máme zde.

04

Nyní máte dvě směsi. Tekutou a sypkou. Vše společně promícháme a stěrkou nahrneme do olejem vymazané formy. Na vrch můžeme položit kousky banánů nebo celý podélně rozkrojený banán ať je na první pohled vidět, co že je to v té troubě za dobrotu.

05

V troubě nechte alespoň 20 minut. Klasická „špejlová“ technika vám prozradí přesný čas. Po vyndání z trouby necháme chlebík vychladnout a siesta může začít.

Související recepty

Tahini dip

Tahini dip

Hlavní jídlo
Snídaně & svačina
Tahini
Pod 30 minut
Beránek s Tahini

Beránek s Tahini

Sladká jídla
Snídaně & svačina
Tahini
Nad 30 minut
Asijské burrito s kimchi

Asijské burrito s kimchi

Hlavní jídlo
Tahini
Fermentované
Pod 30 minut